היחידה ללימודי תעודה | הקריה האקדמית אונו

כניסת סטודנטים | כניסת מרצים

קורס מאמני ספורט טיפולי

למי מתאים?

  • מדריכי כושר ו/או תנועה.

  • בעלי תעודת הדרכה בספורט.

  • סטודנטים לחינוך וחברה עם התמחות בספורט.

  • סטודנטים לספורטתרפיה.

  • סטודנטים / מורים לחינוך גופני.

מתכונת הקורס

הקורס יתקיים בימי שלישי ערב ושישי בוקר, החל מתאריך 19.11.21.

הלימודים בקורס יתבצעו באופן משולב פרונטלי ומקוון.

מפגשים עיוניים פרונטליים יתקיימו ביחידה ללימודי חוץ של הקריה האקדמית אונו (בית מורד – אור יהודה).

היכן מתקיים?

היחידה ללימודי תעודה והמשך – רחוב החרושת 32, אור יהודה

בשנים האחרונות הספורט הטיפולי מקבל מקום של כבוד כענף מקדם ומעצים עבור ילדים, שדרכו ניתן לפתח מיומנויות וכישורים מוטורים, חברתיים ורגשיים. העובדה כי ילדים רבים זקוקים למקום לפרוק אנרגיה ולעבוד על הכושר, ביחד עם הרצון של ההורים להוציא את ילדיהם מהמסכים לטובת פעילות מחוץ לבית ולהקנות להם מיומנויות חשובות כמו התמדה, ריכוז ויכולת להתמודד עם תסכולים, קידמה את הספורט הטיפולי והפכה אותו למבוקש ונדרש עבור ילדים המתמודדים עם אתגרים שונים.

ספורט טיפולי עובד דרך פעילות גופנית ובאופן משחקי ומותאם לילדים, על מיומנויות כמו: תכנון, ויסות רגשי, היענות לסמכות ומסגרת, תקשורת ושיתוף פעולה עם האחר, התמודדות עם הפסדים, תיעול כעסים, ופיתוח תעוזה להתמודד ולנסות.

הספורט הטיפולי הוא כלי עוצמתי ונפלא כדי לעודד ילדים לצאת מהבית ומהמסכים, ולהתמודד עם אתגרים מוטורים ורגשיים בסביבה מכילה שמעלה את הביטחון העצמי ומפתחת מיומנויות שימושיות ליום יום לצד כושר גופני התורם לבריאות ולהרגשה הכללית.

נושאי הלימוד בקורס

טיפול פרטני

לימוד אסטרטגיות התמודדות עם אתגרים באמצעות הספורט, הגדרת מטרות מוטוריות ולימוד מתן מענה לילד ולהורה, הגדרת מטרות חברתיות ולימוד מתן מענה לילד ולהורה, בניית תוכנית עבודה, יחס מטפל מטופל, כתיבת דוחות, ניהול שיחה ראשונה עם ההורים, שימוש בשאלון להורים והסקת מסקנות.

 טיפול קבוצתי

לימוד עבודה בצוות, שימוש בספורט קבוצתי להעצמת המטופל, טיפול בבעיות רגשיות, טיפול בבעיות התנהגותיות, העצמת המטופל בתוך קבוצה, הגדרת מטרות קבוצתיות, בניית תוכנית עבודה קבוצתית.

סגל הקורס

רכז הקורס – תומר קמיל

יזם ומוביל פרויקט “קופצים קדימה” – מסגרת ייחודית המציעה תהליך אימון ספורט טיפולי שמטרתו לשפר את איכות חייהם של ילדים, בני נוער ובוגרים. מסגרת האימונים מתאימה לאלו הסובלים ממחסומים שונים כגון בטחון עצמי נמוך, וקשיים תפקודיים שונים.

כיום, תוכנית “קופצים קדימה” מועברת בעשרות בתי ספר בארץ ומאושרת על ידי משרד החינוך.

לתומר ניסיון של עשר שנים בכדורסל מקצועי, הן בישראל והן בארצות הברית. בתקופה בה שהה בארצות הברית שיחק כדורסל במכללת HT בליגה הראשונה, באוסטין טקסס.
בעת זו תומר אימן קבוצות ילדים בניו ג’רזי ובטקסס. עם שובו לארץ  הדריך ויזם פרויקטים בתחום הספורט לילדים, לנוער ולמבוגרים.

תומר בוגר תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בייעוץ ארגוני, בעל הסמכה מקצועית בספורט טיפולי מטעם וינגייט, בר אילן ואיזי שפירא.

שאלות נפוצות על הקורס

הקורס יתקיים בימי שלישי ערב ושישי בוקר, החל מתאריך 19.11.21

הלימודים בקורס יתבצעו באופן משולב פרונטלי ומקוון.

מפגשים עיוניים פרונטליים יתקיימו ביחידה ללימודי חוץ של הקריה האקדמית אונו (בית מורד – אור יהודה).

הכשרת מאמנים / מטפלים לספורט טיפולי לילדים.
הכרת המעטפת המקצועית לטיפולים בילדים בעלי מגבלות שונות.

בוגרי הקורס יקבלו תעודת מאמן ספורט טיפולי מטעם הקריה האקדמית אונו

תפריט נגישות